Kawa zazwyczaj kojarzy się z początkiem dnia, jedna filiżanka lub kubek potrafi napędzić do działań bez względu na ich charakter. Ponad 60% osób, które są aktywne zawodowo, oznajmia, że poranek zwiastujący dużą liczbę obowiązków, czy też kolejny dzień w pracy  zaczyna od kawy. 
Można to nazwać już swego rodzaju rytuałem. Jak zatem wybrać odpowiedni produkt, aby celebrować chwilę ulubionym gorącym napojem?

Jakie korzyści płyną z picia kawy? Czy jej marka jest istotna?

Kawa jest napojem zawierającym kofeinę, która pobudza układ nerwowy. Co to oznacza? Wzrost koncentracji oraz lepsze samopoczucie, przekłada się to z kolei na większą efektywność pracowników oraz ogólne zadowolenie w firmie.

Wybór odpowiedniej kawy będzie jednym z kluczowych czynników, które będą zachęcać pracowników do działania, a także oszczędzi im czasu, w przypadku gdyby musieli zakupić ją poza budynkiem firmy.

Zarówno przy rozpoczęciu pracy, jak i między obowiązkami, nawyk, jakim jest poranna oraz popołudniowa kawa, pomaga pracownikom również na rozplanowaniu obowiązków między tymi chwilami, zwiększając ich skuteczność.

Dlatego warto zadbać o walory smakowe, dobra kawa zawsze kojarzona jest z miejscem, w którym jest pogodna atmosfera oraz każde zadanie jest możliwe do zrealizowania

Znaczenie kawy w biznesie

Często zdarza się, że podejmowane decyzje wynikają z sentymentu lub jakiejś przyjemnej myśli o danej osobie, lub zdarzeniu. Filiżanka dobrej kawy może być świetnym czynnikiem przy negocjacjach biznesowych. 

Przedsiębiorcy często oceniają potencjalną współpracę nie tylko pod kątem rentowności danego projektu, ale także ubiorem potencjalnego kontrahenta, mową ciała, czy zaserwowaną kawą.

Człowiek biznesu z pewnością zapamięta swoje złe odczucia nawet w przypadku podanego mu napoju na spotkaniu i może to nawet wpłynąć na współpracę. Budowanie wizerunku oraz relacji z klientami na każdym polu może wynieść firmę zdecydowanie wyżej poprzez marketing rekomendacji.

Dlaczego LAVAZZA Crema e Aroma jest dobrym wyborem?

Niezwykle popularna wśród kawoszy, świetny wariant do ekspresu na umilenie chwili oraz zapewnienie dodatkowej energii. Jest mieszanką Arabiki i Robusty. Jej smak jest intensywny, z pewnością zainteresowani nią będą wielbiciele espresso. Równie często jak w domach można ją spotkać właśnie w biurze, co może nieść pozytywne skojarzenie z motywacją do działania.