Piękno i Zdrowie w Twoich Rękach

Zadbaj o siebie – teraz to proste. Na blogu perlawronczyna.pl znajdziesz informacje i porady dotyczące zdrowia oraz piękna, jak też recenzje produktów dietetycznych. Zacznij swoją przygodę ze zdrowym trybem życia!

Cerazette – minipigułka antykoncepcyjna

Cerazette – minipigułka antykoncepcyjna


Antykoncepcja farmakologiczna zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Kobiety coraz rzadziej obawiają się przyjmowania hormonów na rzecz wygody jaką dają tabletki antykoncepcyjne. Choć można wymienić wiele pigułek, które przepisują lekarze ginekolodzy, dzisiejszy artykuł poświęcę Cerazette. Ogólne działanie tabletek antykoncepcyjnych opiera się na tym samym https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaspokojenie_seksualne. Stosowanie pigułek wywołuje, iż jajniki nie produkują hormonów płciowych. Dostarczają one o wiele większą dawkę aniżeli organizm kobiety jest w stanie wytworzyć. Pod ich wpływem przysadka mózgowa (która reguluje pracę  jajników) wstrzymuje pracę  jajników, ponieważ dostarczono odpowiednią ilość hormonów do organizmu – a to znaczy, że owulacja została wstrzymana.

Pigułka Cerazette w odróżnieniu do innych środków posiada tylko jeden hormon – progestagen, który oszukuje organizm kobiety poprzez symulację ciąży i zarazem wstrzymuje owulację wtedy. Rekomenduje się go kobietom, które nie mogą zażywać tabletek z estrogenem (chociażby matki karmiące). Poleca się go przede wszystkim kobietom, które borykają się z problemami z ciśnieniem, sercem oraz nałogowo palące. Nie powinny go stosować panie w czasie ciąży, zmagające się z chorobami wątroby, otyłością, po udarze oraz po przebytej chorobie nowotworowej https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaspokojenie_seksualne. Jak każdą tabletkę antykoncepcyjną, należy ją bać regularnie, ponieważ inaczej nie może zadziałać. Najlepiej wybrać się do lekarza ginekologa, który przepisz odpowiedni lek, który poleci lek dostosowany do naszego organizmu.

Rate this post