Piękno i Zdrowie w Twoich Rękach

Zadbaj o siebie – teraz to proste. Na blogu perlawronczyna.pl znajdziesz informacje i porady dotyczące zdrowia oraz piękna, jak też recenzje produktów dietetycznych. Zacznij swoją przygodę ze zdrowym trybem życia!

Choroby serca

Choroby serca


Groźne choroby serca

Serce, to najważniejszy organ , dlatego powinniśmy o niego dbać najbardziej jak możemy. Jeżeli masz zdrowe serce, to o nie dbaj, bo to dzięki niemu możesz wykonywać pewne czynności, i to dzięki niemu funkcjonuje nasz organizm. Jednak wielu z nas nie wie, jak naprawdę przeciwdziałać chorobom serca…

Przede wszystkim jeśli chcesz mieć zdrowe serce, należy o siebie dbać, szczególnie o to aby się nie stresować, ponieważ stres wywołuje wiele zawałów serca. Trzeba odpowiednio się odżywać, ponieważ zbyt wysoki cholesterol powoduje zamykanie się tętnic, które w konsekwencji, nie mogą transportować krwi. Przejdźmy jednak do konkretnych chorób serca.

Miażdżyca i choroba wieńcowa

Miażdżyca, to jedna z chorób najbardziej powszechnych, na którą choruje naprawdę bardzo dużo osób pl.wikipedia.org. Ta choroba może doprowadzić do niedotlenienia, a czasem do zawału. Tak już wcześniej wspomniałam, ta choroba, polega na zamykaniu się naczyń krwionośnych, wskutek czego nie mogą transportować krwi. Do tej choroby dochodzi przede wszystkim przez niedobre odżywianie, przez nadmierne spożywanie tłuszczy. Przede wszystkim brak sportu, brak jakiejkolwiek aktywności, a także spożywanie nadmiernie alkoholu, to wszystko jest przyczyną powstawania choroby, jaką jest miażdżyca. Nade wszystko sama miażdżyca, i jej rozwój może doprowadzić do rozwoju kolejnej choroby, jaką jest choroba wieńcowa pl.wikipedia.org. Jeśli już wspomniałam o chorobie wieńcowej, to warto o niej także coś powiedzieć.

Otóż, choroba wieńcowa charakteryzuje się niedotlenieniem mięśnia sercowego. Z początku ta choroba nie ukazuje żadnych konkretnych objawów. Jedynie ból w klatce piersiowej, może w jakiś sposób sugerować chorobę, ale nie jest to takie oczywiste. Kiedy jednak temu bólowi towarzyszą duszności, to wtedy może nam bardzo mocno sugerować chorobę wieńcową pl.wikipedia.org. Jak przeciwdziałać chorobom serca? Przede wszystkim zmienić swoje nawyki, przestać palić, pić, a co najmniej ograniczyć. I oczywiście zacząć uprawiać sport. Jednak o tym decydujemy my sami, indywidualnie, każdy za siebie.

Rate this post