Piękno i Zdrowie w Twoich Rękach

Zadbaj o siebie – teraz to proste. Na blogu perlawronczyna.pl znajdziesz informacje i porady dotyczące zdrowia oraz piękna, jak też recenzje produktów dietetycznych. Zacznij swoją przygodę ze zdrowym trybem życia!

Migrena – Jakie są objawy i jak leczyć?

Migrena – Jakie są objawy i jak leczyć?


Czym jest migrena?

Migrena to pulsujący i nieznośny ból głowy, który doskwiera coraz większej grupie osób. Ból lokalizuje się w jednym miejscu i towarzyszą mu nudności. Czasami symptomy rozwijającej się migreny są możliwe do przewidzenia z wyprzedzeniem. Zalicza się do nich chwilowe zaburzenie wzroku.

Objawy migreny

Przechodząc migrenę osoba nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Wynika to z silnego bólu głowy, które uniemożliwia nam pełną koncentrację. Na początku pojawia się zwykły ból głowy, który lokalizuje się w konkretnym miejscu pl.wikipedia.org. Z czasem ten ból jest pulsujący i rozchodzi się po całej głowie. Następnie bólowi głowy towarzyszą wymioty i nudności. Migrena trwa od kilku godzin nawet do kilku dni.

Jak leczyć migrenę?

Leczenie migreny opiera się na zastosowaniu meto relaksacyjnych. Działania medyczne w tym kierunku przybierają różną formę. Jeśli stany migrenowe pojawiają się kilka razy w miesiącu, to lekarz przepisuje nam taki lek, jak propranol, czy werapamil. Mają one za zadanie zmniejszenie skurczy naczyń. Skutecznym środkiem okazują się być także środki antydepresyjne.

Dla osób cierpiących na pewne dolegliwości związane z wymiotami poleca się zastosowanie ergotaminy. To świetny lek, który jesteśmy w stanie uzyskać w formie czopków. Szybsze działanie zapewnia sumatriptan – w formie zastrzyku lub tabletki. To leki, które są polecane szczególnie w trakcie napadu migreny. Czasami ulgę na ból migreny przynosi aspiryna.

Możliwe jest także zastosowanie niekonwencjonalnych metod leczenia migreny. Zalicza się do nich aromaterapia, która polega na zastosowaniu olejków o zapachu lawendy. Niekonwencjonalną metodą leczenia jest biofeedback – polega na rozgrzewaniu górnych i dolnych kończyn ciała. To metody mające wpływ na rozszerzenie się naczyń krwionośnych, co wpływa na rozluźnienie naczyń krwionośnych czaszki.

Rate this post