Piękno i Zdrowie w Twoich Rękach

Zadbaj o siebie – teraz to proste. Na blogu perlawronczyna.pl znajdziesz informacje i porady dotyczące zdrowia oraz piękna, jak też recenzje produktów dietetycznych. Zacznij swoją przygodę ze zdrowym trybem życia!

Puder mineralny

Puder mineralny


Wśród wielu preparatów dostępnych w drogeriach znajdujemy coraz częściej kosmetyki mineralne. Jednym z nich, który staje się bardzo popularny wśród kobiet jest puder mineralny. Stworzony na bazie naturalnych składników, przede wszystkim minerałów, jest świetnym kosmetykiem nie tylko dla cery problematycznej.

Często zrobienie naturalnie wyglądającego makijażu jest…

Często zrobienie naturalnie wyglądającego makijażu jest nie lada wyzwaniem. Najpierw zwykle nakładamy podkład, a później sypki puder. Lecz czy istnieje kosmetyk nie wymagający użycia fluidu. Puder mineralny, dostępny w formie sypkiej możemy nakładać bezpośrednio na twarz, bez użycia pudru płynnego. Początkowo kosmetyki tego typu tworzone były z myślą o kobietach, których cera jest wrażliwa, problematyczna czy też alergiczna.

Jednak ze względu na swój…

Jednak ze względu na swój skład, puder mineralny jest odpowiedni dla pań o praktycznie każdym typie cery https://pl.wikipedia.org/wiki/Osocze_bogatop%C5%82ytkowe. Jego jedyną wadą jest to, że na skórze bardzo tłustej niestety nie utrzyma się na zbyt długo. Kosmetyki mineralne są bardzo trwałe i wydajne, ale także nie uczulają dzięki temu, że zawartość konserwantów i chemicznych dodatków została w nich zredukowana do minimum. Puder mineralny zawsze nakładajmy na oczyszczoną i suchą skórę https://pl.wikipedia.org/wiki/Mezoterapia.

Wystarczy już niewielka ilość kosmetyku, by osiągnąć pożądany efekt. Warto wspomnieć, że kosmetyki mineralne są wodoodporne, a dodatkowo, dzięki naturalnym składnikom, zapewniają naszej skórze ochronę, a nawet posiadają właściwości przeciwzapalne. Dobrze dopasowują się do koloru cery, więc z ich pomocą stworzymy bardzo naturalny makijaż.

Rate this post