Piękno i Zdrowie w Twoich Rękach

Zadbaj o siebie – teraz to proste. Na blogu perlawronczyna.pl znajdziesz informacje i porady dotyczące zdrowia oraz piękna, jak też recenzje produktów dietetycznych. Zacznij swoją przygodę ze zdrowym trybem życia!

Zrosty w jajowodach

Zrosty w jajowodach


Jedną z chorób, które doprowadzają do tego, że kobieta ni może zajść w ciąże są zrosty w jajowodach. Musisz wiedzieć, że nie wszystkie schorzenia dróg rodnych przebiegają objawami takimi jak gorączka czy ból w podbrzuszu. Zrosty w jajowodach mogą być wynikiem zapalenia jajników, które kiedyś nas dotknęło. Najczęściej zapalenie to powstaje na skutek wyziębienia układu płciowo-moczowego lub tez w wyniku zakażenia. Stan zapalny może trwać tygodniami a nawet miesiącami nie dając objawów a powodując powstawanie wspomnianych. W rezultacie tego powstają zrosty, które mogą uniemożliwić zapłodnienie. Zabiegi chirurgiczne, które mają przewody udrożnić stosuje się bardzo sporadycznie, ponieważ mają on znikomą skuteczność. W takim przypadku często jedynym warunkiem okazuje się zapłodnienie In vitro https://pl.wikipedia.org/wiki/Seks_analny. Kolejną chorobą związaną z jajnikami jest torbiel na jajniku. Torbiel to nic innego jak narośl wypełniona płynem, leczy się ją farmakologicznie.

Ich przyczyną najczęściej są zaburzenia w wydzielaniu hormonów związanych z jajeczkowaniem.. W sporej części przypadków wchłania się ona samoistnie, a jeśli do tego nie dochodzi, powiększa się ona i powoduje ból to ginekolog może przepisać środki hormonalne, które należy stosować przez pół roku. Wiele kobiet w podeszły wieku obawia się tego, że już weszło w okres menopauzy. Tak jak nasza koleżanka, która miała 38 lat i od czterech miesięcy nie miała miesiączki. Ale ten fakt nie znaczy ż weszła ona w ten okres. Wiek ten jest możliwy, ale statystycznie wygaśnięcie funkcji jajników ma miejsce w wieku około 45 lat. Natomiast w naszym kraju wiek ten wynosi 51 lat jak. Dlatego koniecznie trzeba się udać do ginekologa by to wyjaśnić, a najlepiej zacząć od testu ciążowego. Kolejną sprawą związaną z jajnikami jest rak tego narządu. Jest go bardzo trudno rozpoznać szczególnie przy USG. Wykrycie zapewnia dopiero badanie markerów nowotworowych we krwi. Musisz wiedzieć, że przed tym nowotworem chroni pigułka antykoncepcyjna. Według badan zmniejsza ona ryzyko tego raka aż o połowę. Według lekarzy hormony zmieniają na gęstszy śluz w pochwie, co powoduje, że drobnoustroje się nie dostają do wnętrza pl.wikipedia.org. Kolejną przypadłością są tak zwane jajniki policystyczne. Jeśli choroba nie jest zawansowana to zajście w ciąże powinno być możliwe. Najlepszym lekarstwem jest terapia hormonalna. Lekarz powinien przepisać pigułki antykoncepcyjne. Dzięki terapii cykl zostaje uregulowany a jajeczkowanie z czasem powraca. Bardzo duże znaczenia ma też paleni papierosów.

Rate this post